• Miłosierdzie w Legionowie

Manipulowanie paniką jest groźniejsze od COVID-19

Naukowcy: Manipulowanie paniką jest groźniejsze od COVID-19

„Widzimy potrzebę zabrania głosu i ostrzeżenia świata, że za lockdownem czai się ponura agenda i że ta agenda obejmuje likwidację rodziny” – piszą filozof z Chile oraz amerykański neurolog w eseju „Analiza niebezpieczeństw związanych ze zjawiskiem koronawirusa”. A dalej dodają: „Jest to jeszcze jeden powód, dla którego narody ziemi powinny powstać przeciwko arbitralnym ograniczeniom narzucanym ich wolności poruszania się i stowarzyszania”.

Filozof dr Carlos A. Casanova oraz amerykański neurolog dr Thomas Zabiega twierdzą w artykule, dostępnym na portalu „Life Site News”, że manipulowanie paniką ludności jest groźniejsze od samego koronawirusa. Obaj autorzy krytykują też bezkrytyczne wprowadzanie tzw. „lockdownu” i odrzucenie ich zdaniem skutecznego leczenia na COVID-19.

Uważają oni, że „Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz media głównego nurtu i wiele rządów okazali się skuteczni w stworzeniu sytuacji paniki wśród ludności zachodniej hemisfery”. To zaś doprowadziło do „przyjęcia katastrofalnych środków ochrony zdrowia publicznego (głównie poprzez zachowanie dystansu społecznego, izolację i lockdown), naruszając granice wolności ludzi i instytucji demokratycznych Zachodu i innych krajów”.

Według naukowców zarówno pobudzanie paniki, jak i manipulowanie nią doprowadzi do „represyjnego szczepienia milionów ludzi nieprzetestowaną jeszcze szczepionką RNA”. Choć obaj podkreślają, że „szczepionki są cudowną rzeczą” i uodporniły ludzi na wiele poważnych chorób, to jednak „jest niewiele wątpliwości, że dzisiaj szczepionki często miesza się z substancjami, które są szkodliwe i nieetyczne; a także jest niewiele wątpliwości, że śmiertelność Sars-CoV-2 nie usprawiedliwia lockdownów, skrajnych środków w postaci dystansowania społecznego, a już najmniej przymusowego szczepienia”.

Dr Casanova i dr Zabiega zwracają też uwagę na „dziwne odrzucenie hydroksychlorochiny jako skutecznego leczenia” oraz wiele innych restrykcji i posunięć, które wydają się tylko zwiększać „problemy społeczne”, a także zaniedbywanie ludzi z innymi chorobami, takimi jak np. rak. Także postępowanie wobec ludzi starszych prowadzi jedynie do zwiększenia ich śmiertelności.

W swoim artykule dr Casanova i dr Zabiega polemizują z tym, że nie mamy systemu odpornościowego, który jest w stanie zwalczyć „nowego” koronawirusa. „Oczywiście, że mamy! Każdego roku może pojawić się nowy wirus i od tysięcy lat je zwalczaliśmy”.

Zdaniem naukowców tzw. „lockdown” jest motywowany politycznie, a nie medycznie. Zwracają uwagę na rolę Komunistycznej Partii Chin i jej związki m.in. z szefem WHO. Twierdzą, że „hipokratyczna koncepcja medycyny została popsuta przez neomarksizm, który także zagraża podstawowym wolnościom ludzkim”. Wymieniają cenzurę, która blokowała publikowanie odmiennych opinii naukowców, jako jeden z przykładów takiego naruszania wolności obok np. blokowania zgromadzeń religijnych.

 

jjf/LifeSiteNews.com

za: https://www.fronda.pl/a/naukowcy-manipulowanie-panika-jest-grozniejsze-od-covid-19,151353.html

O Parafii

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w LegionowieParafię erygował kard. Józef Glemp 20 października 1984 roku z części parafii św. Jana Kantego w Legionowie, Wniebowzięcia NMP w Chotomowie i Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Pierwszą siedzibą parafii był dom bliźniaczy przy ul. Okrzei 5, własność ks. Tadeusza Adamusa, który w styczniu 1980 roku przekazał go do dyspozycji kurii metropolitalnej. Ks. prał. Stefan Piotrowski polecił ks. Lucjanowi Szcześniakowi, ówczesnemu wikariuszowi parafii św. Jana Kantego w Legionowie, utworzyć w tym domu ośrodek duszpasterski na potrzeby wiernych mieszkających „za torami kolejowymi”.

czytaj więcej...

Msze święte

Niedziela:  7.30, 9.00, 10.30 (intencje zbiorowe), 12.00 (z udziałem dzieci), 13.15 (II i IV Niedziela - CHRZTY), 18.00. 

W tygodniu: 7.00, [15.00 - tylko w piątki], 17.00, 18.00. 

UWAGA: Sobotnia Msza Święta o godz. 18.00 jest sprawowana jako Msza Wigilijna Niedzieli (Chwała, liturgia Słowa z Niedzieli, Wierzę...).

W piątki o godz. 15 - GODZINA MIŁOSIERDZIA: Droga Krzyżowa i Eucharystia (intencje zbiorowe, zwłaszcza modlitwa za zmarłych miesiąc po śmierci/pogrzebie) - kończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia na początku następnej Mszy Świętej o godz. 17.00 (wakacje: godz. 18.00) .

W dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia (wyjątek w piątek - informacja wyżej).

W październiku - po Mszy Świetej o godz. 17.00 RÓŻANIEC; Koronka po Mszy Świetej o godz. 18.00.

 

Kancelaria parafialna

JEST CZYNNA: 

* ks. Proboszcz:

Poniedziałek: godz. 18.00 -19.00

i Czwartek: godz. 16.00 - 17.00;

* ks. Radosław:

Środa: godz. 16.00 - 17.00.

* ks. Sławomir:

Wtorek - godz. 16.00 - 17.00

i Sobota: godz. 8.30 - 10.00.

W piątki kancelaria jest NIECZYNNA!

UWAGA:

W czasie wakacji: od 21 czerwca do dnia 26 sierpnia 2021 będzie czynna:

Poniedziałek – Czwartek: w godz. 16.00 - 17.00;

W Piątki kancelaria jest NIECZYNNA!!!

Sobota – godz. 8.30 – 10.00.

Za utrudnienia przepraszamy!

                           ks. Ireneusz - proboszcz

 

 

 

 

Kontakt

Proboszcz:

ks. Ireneusz Węgrzynowicz

Wikariusze:

ks. Radosław Lipiński

ks. Zbignirw Skowyra 

Adres:
ul. Targowa 48, 05-120 Legionowo

telefon do ks. wikariuszy:

22 774 44 64  

telefon do ks. proboszcza:

887 777 901

e-mail: milosierdziewlegionowie @ gmail.com

REGON: 040120546
NIP: 536-110-71-01

Numer konta bankowego: 

74 1240 6117 1111 0010 7439 8510

© 2017 Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed By ArcheR