• Miłosierdzie w Legionowie

Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę zwykła 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 listopada 2020

 

Zapraszamy parafian (MASECZKI!!!) do uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej!

Dyspensa, udzielona przez biskupa ordynariusza naszej Diecezji od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, udzielona 12.03 br, do odwołania jest dana:

* osobom chorym lub mającym objawy infekcji;

* wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy zachęcam do łączności duchowej ze wspólnotą poprzez transmisje w środkach społecznego przekazu – zachęca ks. Biskup.

Godzina Miłosierdzia w piątki o godz. 15.00 (Droga Krzyżowa i Eucharystia, a po Adoracja Pana Jezusa w monstrancji, do czego bardzo zachęcam).

Uprzejmie proszę, by nie robić z naszego kościoła śmietnika – np. chusteczki higieniczne, gumy do żucia można zabierać ze sobą, a nie zrzucać pod ławki!

Od 7 XI b.r. w naszej świątyni może przebywać jednocześnie 53 osoby.

Spowiadamy W CZASIE KAŻDEJ Mszy Świętej, jaka jest sprawowana w naszej świątyni - w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej (dekret ks. Biskupa).

 

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy, choćby dotknięci epidemią, czy jej skutkami - otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę. Przez wiele wieków chrześcijan rozpoznawano po postawie zatroskania i miłości wobec bliźniego.

 

Dziś po Mszy Świętej o godz. 13.15 zapraszam Rodziców klasy IIIa i IIIb ze SP nr 4.

Za tydzień zapraszam na tę sama godzinę Rodziców dzieci klasy IIIC (SP nr 4), STO i tzw. „Reszty świata”.

 

Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego.

 

W sobotę wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja głosi, że gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Św. Joachim i Anna, oddali Ją do Świątyni - kapłanowi Zachariaszowi (ojcu Św. Jana Chrzciciela) na wychowanie i naukę. Pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z życia Maryi od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

 

Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, ostatnia niedziela przed Adwentem. Rekolekcje Adwentowe (miały być od 29 listopada do 1 grudnia) zostały odwołane. Uprzejmie proszę osoby, które zamówiły intencje Mszy Świętych w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i we wtorek o 19.30, aby się do nas zgłosiły. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać Opłatki i świece na stół Wigilijny.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

* wtorek – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej (1207-1231), zakonnicy; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka;

* środa wsp. bł. Karoliny Kózkówny (1898-1914), dziewicy i męczennicy, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką KSM i Ruchu Czystych Serc;

* piątek – wsp. św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), uczestnika powstania styczniowego w 1863 roku, sybiraka, karmelity; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.

 

Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów!

 

Wypominki (modlitwa za zmarłych) przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Na polecenie pap. Franciszka ogłoszono, że na wszystkie dni listopada rozszerzony został odpust udzielany tym, którzy odwiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych.

 

Parafialna Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na prowadzoną przez Nich w poniedziałki listopada, po Mszy Świętej o godz. 18.00, Adorację Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie (godzina).

 

Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela.

 

W czwartek, po Mszy Św. o godz. 18 wspólna modlitwa mężczyzn w intencji żon i rodzin.

 

Ze względu na epidemię na ławkach NIE BĘDĄ położone poduszki (brak możliwości dezynfekcji!).

 

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii, na tacę ale także na konto parafii – za każdą ofiarę dziękuję.

 

Dziękujemy (kapłani) za wszelakie dobro, jakiego doświadczamy; prosimy o wsparcie, także modlitewne w naszym posługiwaniu dla Was. Prośmy Dobrego Boga o łaskę pokoju dla całego świata, łaskę nawrócenia dla naszego narodu, a przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia wypraszajmy potrzebne łaski dla chorych, pracowników Służby Zdrowia, a także o wygaszenie epidemii. Źródłem naszej siły i odwagi jest Eucharystia i zawierzenie Matce Chrystusa.

O Parafii

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w LegionowieParafię erygował kard. Józef Glemp 20 października 1984 roku z części parafii św. Jana Kantego w Legionowie, Wniebowzięcia NMP w Chotomowie i Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Pierwszą siedzibą parafii był dom bliźniaczy przy ul. Okrzei 5, własność ks. Tadeusza Adamusa, który w styczniu 1980 roku przekazał go do dyspozycji kurii metropolitalnej. Ks. prał. Stefan Piotrowski polecił ks. Lucjanowi Szcześniakowi, ówczesnemu wikariuszowi parafii św. Jana Kantego w Legionowie, utworzyć w tym domu ośrodek duszpasterski na potrzeby wiernych mieszkających „za torami kolejowymi”.

czytaj więcej...

Msze święte

Niedziela:  7.30, 9.00, 10.30 (intencje zbiorowe), 12.00 (z udziałem dzieci), 13.15 (II i IV Niedziela - CHRZTY), 18.00. 

W tygodniu: 7.00, [15.00 - tylko w piątki], 17.00, 18.00. 

UWAGA: Sobotnia Msza Święta o godz. 18.00 jest sprawowana jako Msza Wigilijna Niedzieli (Chwała, liturgia Słowa z Niedzieli, Wierzę...).

W piątki o godz. 15 - GODZINA MIŁOSIERDZIA: Droga Krzyżowa i Eucharystia (intencje zbiorowe, zwłaszcza modlitwa za zmarłych miesiąc po śmierci/pogrzebie).

W dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W październiku - po Mszy Świetej o godz. 17.00 RÓŻANIEC; Koronka po Mszy Świetej o godz. 18.00.

 

Kancelaria parafialna

JEST CZYNNA: 

* ks. Proboszcz:

Poniedziałek: godz. 18.00 -19.00

i Czwartek: godz. 16.00 - 17.00;

* ks. Radosław:

Środa: godz. 16.00 - 17.00.

* ks. Sławomir:

Wtorek - godz. 16.00 - 17.00

i Sobota: godz. 8.30 - 10.00.

W piątki kancelaria jest NIECZYNNA!

 

 

 

 

Kontakt

Proboszcz:

ks. Ireneusz Węgrzynowicz

Wikariusze:

ks. Radosław Lipiński

ks. Sławomir Wyszyński 

Adres:
ul. Targowa 48, 05-120 Legionowo

telefon do ks. dyżurnego (wikariusze):

22 774 44 64  

telefon do ks. proboszcza:

887 777 901

e-mail: milosierdziewlegionowie @ gmail.com

REGON: 040120546
NIP: 536-110-71-01

Numer konta bankowego: 

74 1240 6117 1111 0010 7439 8510

© 2017 Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed By ArcheR