• Miłosierdzie w Legionowie

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

20 grudnia 2020

 

Zapraszamy parafian (MASECZKI!!!) do uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej!

Dyspensa, udzielona przez biskupa ordynariusza naszej Diecezji od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, udzielona 12.03 br, do odwołania jest dana:

* osobom chorym lub mającym objawy infekcji;

* wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy zachęcam do łączności duchowej ze wspólnotą poprzez transmisje w środkach społecznego przekazu – zachęca ks. Biskup.

Godzina Miłosierdzia w piątki o godz. 15.00 (Droga Krzyżowa i Eucharystia, a po Adoracja Pana Jezusa w monstrancji, do czego bardzo zachęcam).

Uprzejmie proszę, by nie robić z naszego kościoła śmietnika – np. chusteczki higieniczne, gumy do żucia można zabierać ze sobą, a nie zrzucać pod ławki!

W naszej świątyni mogą przebywać 53 osoby.

Spowiadamy W CZASIE KAŻDEJ Mszy Świętej, jaka jest sprawowana w naszej świątyni - w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej (dekret ks. Biskupa).

 

Dziś już IV Niedziela Adwentu; ostatni dzień naszych rekolekcji (możliwość uzyskania Odpustu). Przygotowaniom zewnętrznym do wigilii i świat, czyli wielkie sprzątanie, gotowanie i pieczenie ciast - niech jadnocześnie otwiera nasze serca na potrzeby bliźniego. Owocem zrozumienia czasu adwentowego oczekiwania na Jego przyjście, przybycie jest postawa przebaczenia, zwłaszcza naszym winowajcom. Należy tak żyć na co dzień, by siostra śmierć nas nie zaskoczyła.

 

Do czwartku włącznie roraty o godz. 6.30. Kto wytrwa do końca…, zwłaszcza dzieci….

 

Jeszcze dziś Panie z Legionu Maryi rozprowadzają Opłatki i Świece na stół wigilijny (na stoliku „pod chórem”), w dni powszednie zapraszam do zakrystii. W kancelarii parafialnej NIE BĘDZIE ANI OPŁATKÓW, ANI ŚWIEC!

 

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, ale przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza, łamanie się opłatkiem - stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

PASTERKI będziemy odprawiać: o godz. 21.00 – ks. Proboszcz; o godz. 22.30 – ks. Radosław, a o godz. 24.00 – ks. Sławomir. Rano NIE BĘDZIE Mszy Świętej o godz. 7.30.

 

W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego.

 

Zapowiadam, że ofiary zbierane w czasie Pasterek są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia; w drugi dzień świąt na budowę nowych świątyń w Diecezji.

 

Czas Bożego Narodzenia to także „KOLĘDA” (wizyta duszpasterska) połączona z błogosławieństwem naszych mieszkań/domów. W tym roku będzie ona wyglądać w sposób następujący: * zapraszamy mieszkańców ulic/bloków do kościoła na Eucharystię o godz. 18 (od niedzieli do soboty!) – plan na stronie parafii i w gablocie; * błogosławieństwo z poświęceniem domów będą czynić mieszkający w nich (List do parafian i schemat modlitwy połączonej z błogosławieństwem na stoliku); * tam, gdzie będziecie chcieli zaprosić kapłana – prosimy o indywidualne umówienie z konkretnym księdzem na konkretny termin. Ten sposób Kolędowania, który rozpoczynamy od 28 grudnia, jest zgodny z Dekretem naszego Biskupa diecezjalnego.

 

W niedzielę (27 XII) przypada święto ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. Zapraszamy na Msze Święte małżeństwa – będziemy po homilii odnawiać przyrzeczenia sakramentalne.

 

Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów!

 

Parafialna Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na prowadzoną przez Nich w poniedziałki, po Mszy Świętej o godz. 18.00, Adorację Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie (do godz. 19.30).

 

Zachęcam do czytania prasy: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela.

 

Zapraszam na wspólną modlitwę mężczyzn w intencji żon i rodzin w czwartek, 7 stycznia 2021, po Mszy Św. o godz. 18.

 

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii, na tacę ale także na konto parafii – za każdą ofiarę (proboszcz) dziękuję.

 

Dziękujemy (kapłani) za wszelakie dobro, jakiego doświadczamy; prosimy o wsparcie, także modlitewne w naszym posługiwaniu dla Was. Prośmy Dobrego Boga o łaskę pokoju dla całego świata, łaskę nawrócenia dla naszego narodu, a przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia wypraszajmy potrzebne łaski dla chorych, pracowników Służby Zdrowia, a także o wygaszenie epidemii. Źródłem naszej siły i odwagi jest Eucharystia i zawierzenie Matce naszego Zbawiciela.

O Parafii

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w LegionowieParafię erygował kard. Józef Glemp 20 października 1984 roku z części parafii św. Jana Kantego w Legionowie, Wniebowzięcia NMP w Chotomowie i Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Pierwszą siedzibą parafii był dom bliźniaczy przy ul. Okrzei 5, własność ks. Tadeusza Adamusa, który w styczniu 1980 roku przekazał go do dyspozycji kurii metropolitalnej. Ks. prał. Stefan Piotrowski polecił ks. Lucjanowi Szcześniakowi, ówczesnemu wikariuszowi parafii św. Jana Kantego w Legionowie, utworzyć w tym domu ośrodek duszpasterski na potrzeby wiernych mieszkających „za torami kolejowymi”.

czytaj więcej...

Msze święte

Niedziela:  7.30, 9.00, 10.30 (intencje zbiorowe), 12.00 (z udziałem dzieci), 13.15 (II i IV Niedziela - CHRZTY), 18.00. 

W tygodniu: 7.00, [15.00 - tylko w piątki], 17.00, 18.00. 

UWAGA: Sobotnia Msza Święta o godz. 18.00 jest sprawowana jako Msza Wigilijna Niedzieli (Chwała, liturgia Słowa z Niedzieli, Wierzę...).

W piątki o godz. 15 - GODZINA MIŁOSIERDZIA: Droga Krzyżowa i Eucharystia (intencje zbiorowe, zwłaszcza modlitwa za zmarłych miesiąc po śmierci/pogrzebie).

W dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W październiku - po Mszy Świetej o godz. 17.00 RÓŻANIEC; Koronka po Mszy Świetej o godz. 18.00.

 

Kancelaria parafialna

JEST CZYNNA: 

* ks. Proboszcz:

Poniedziałek: godz. 18.00 -19.00

i Czwartek: godz. 16.00 - 17.00;

* ks. Radosław:

Środa: godz. 16.00 - 17.00.

* ks. Sławomir:

Wtorek - godz. 16.00 - 17.00

i Sobota: godz. 8.30 - 10.00.

W piątki kancelaria jest NIECZYNNA!

 

 

 

 

Kontakt

Proboszcz:

ks. Ireneusz Węgrzynowicz

Wikariusze:

ks. Radosław Lipiński

ks. Sławomir Wyszyński 

Adres:
ul. Targowa 48, 05-120 Legionowo

telefon do ks. dyżurnego (wikariusze):

22 774 44 64  

telefon do ks. proboszcza:

887 777 901

e-mail: milosierdziewlegionowie @ gmail.com

REGON: 040120546
NIP: 536-110-71-01

Numer konta bankowego: 

74 1240 6117 1111 0010 7439 8510

© 2017 Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed By ArcheR