• Miłosierdzie w Legionowie

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 2023 - Nowy termin i opłaty!

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ PO RAZ DRUGI…

UWAGA!!! - nowy termin 23-31 maja 2023

CENA:    590 USD + 2400 PLN

 

ŚWIADCZENIA: * przelot samolotem rejsowym na trasie: Warszawa – Tel Aviv – Warszawa, linie lotnicze LOT, * bagaż rejestrowany 23kg, * bagaż podręczny do 8 kg, *ubezpieczenie: KL - Koszty Leczenia (40 tyś euro) + pakiet rozszerzony o choroby przewlekłe, * NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków (4 tyś euro), *ubezpieczenie obejmuje ochroną zachorowanie na COVID podczas wyjazdu, szczegóły w OWU ubezpieczenia,  na stronie www.matteotravel.pl w zakładce dokumenty, * na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem; * zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej pokoje 2-3 osobowe z łazienką; *wyżywienie według programu śniadania oraz obiadokolacje; *Tour Guide – system nagłaśniający; * Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

CENA NIE OBEJMUJE: * dopłata do pokoju jednoosobowego: 240 USD/os; * napoje do obiadokolacji inne niż woda; * wycieczki fakultatywne (dla chętnych). „Jerozolima nocą”, * taca pielgrzymów zbierana na Mszach Świętych, * ewentualnie wymaganych testów na Covid przed wjazdem do Izraela i przy wylocie z Izraela. * ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.

DODATKOWE OPŁATY: * 180 USD/os- płatne u przewodnika lub osoby koordynującej wyjazd po przylocie do Izraela. Opłata obligatoryjna i bezzwrotna, obejmująca bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowe napiwki, kolejka linowa na Górę Kuszenia, wstępy do parków narodowych, usługę  przewodnika, rezerwacja Mszy Świętych.

 

1. DZIEŃ WTOREK.       23 maja 2023        WYLOT

Spotkanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w  Warszawie o godzinie 20:30. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Izraela o godzinie 23:00.

2. DZIEŃ         JAFFA, JEROZOLIMA

Przylot na lotnisko w Tel Aviv o godzinie 03:50 czasu miejscowego. Po drodze przejazd przez Jaffę- najstarszy port Izraela, opisywany w Starym Testamencie. Przyjazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie. Śniadanie. Odpoczynek. Przejazd do Jerozolimy – wizyta w Muzeum Historii Izraela (wstęp historyczny do zwiedzania Ziemi Świętej). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3. DZIEŃ      BETLEJEM, KARMEL, HEBRON, HERODION

Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia. Następnie Karmel, gdzie znajduje się grób błogosławionej Miriam Baouardy „Małej Arabki”. Przejazd do Hebronu, gdzie zobaczymy groby patriarchów i ich żon. Następnie Herodion- ruiny pałacu Heroda. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ     JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – adoracja Najświętszego Sakramentu w Getsemani. Następnie Miasto Dawida – wykopaliska, sadzawka Siloam. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Przejście drogą krzyżową. Czas wolny na starym mieście. Zwiedzanie Bazyliki Zmartwychwstania- udział w procesji franciszkańskiej. Msza Święta w Bazylice. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” ( 30 USD/os).

5. DZIEŃ           TEL BEER SZEBA, PUSTYNIA NEGEW, TEL ARAD, MASADA, EIN GEDI, MORZE MARTWE

Śniadanie. Przejazd do Tel Beer Szeby – miasta związanego z  Abrahamem, wejście na pustynię Negew. Następnie przejazd do  Tel Arad – jednego z największych wzgórz w rejonie Negebu, zobaczymy tam ruiny miasta Kananejczyków oraz cytadeli izraelskiej. Przejazd do Masady - starożytnej twierdzy żydowskiej (wjazd kolejką linową). Następnie spacer po Ein Gedi – ogrodzie botanicznym, który leży na zachodnim brzegu Morza Martwego. Spacer kanionem Nahal Dawid do wodospadu i odpoczynek nad Morzem Martwym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6. DZIEŃ         EMAUS, SYCHEM, SEFORIS, NAZARET

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na północ Izraela. Emaus- Msza Święta. Następnie przejazd
do Samarii: Sychem – studnia Jakubowa. Przyjazd do Seforis – miasto rzymskie, park archeologiczny. Następnie przyjazd na zwiedzanie Nazaretu – źródło Maryi, synagoga, Bazylika Zwiastowania. Przyjazd do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ        BANIAS, NIMROD, KORAZIN, MAGDALA, NAZARET      

Śniadanie. Przejazd do starożytnego miasta Banias, w Cezarei Filipowej, u podnóża góry Hermon, spacer wśród strumieni Jordanu. Przejazd na wzgórza Golan, do zamku Nimrod, położonego na samym trójstyku granic, który nie był fortecą krzyżowców, choć został wybudowany pod koniec wypraw krzyżowych. Następnie biblijne miasta Nowego Testamentu położone nad jeziorem Galilejskim – Korozain i Magdala. Powrót do hotelu w Nazarecie. Obiadokolacja i nocleg.

8. DZIEŃ         BEIT SZEAN, JERYCHO

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Beit Szean dawne Scytopolis. Zwiedzanie parku narodowego obejmującego park archeologiczny antycznego miasta Scytopolis. Przejazd do Jerycha na wzgórze z reliktami najstarszego miasta w Palestynie Tel El Sultan. Następnie zwiedzanie pałacu Hiszama z VIII w. Wjazd kolejką linową i nawiedzenie prawosławnego klasztoru na Górze Kuszenia wznoszącej się nad Jerychem. Przejazd do hotelu
w Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

9. DZIEŃ SRODA    31 maja 2023        POWRÓT

Po północy wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Izraela
o godzinie 05:05. Przylot do Warszawy o godzinie 08:10. Zakończenie pielgrzymki.

 

UWAGA!

Zwiedzanie Nablus (Sychem) będzie uzależnione od sytuacji politycznej.

Zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie na zasadzie przestawień kolejności zwiedzania.

Zastrzegamy sobie możliwość odwołania wyjazdu w przypadku niezebrania minimalnej liczby wymaganych osób.

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany w programie wynikających z działania siły wyższej.

Pielgrzymka dedykowana dla osób, które uczestniczyły już w „programie podstawowym”.

ORGANIZATOR: Bióro Podróży MATEO Travel, Rzeszów

 

O Parafii

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w LegionowieParafię erygował kard. Józef Glemp 20 października 1984 roku z części parafii św. Jana Kantego w Legionowie, Wniebowzięcia NMP w Chotomowie i Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Pierwszą siedzibą parafii był dom bliźniaczy przy ul. Okrzei 5, własność ks. Tadeusza Adamusa, który w styczniu 1980 roku przekazał go do dyspozycji kurii metropolitalnej. Ks. prał. Stefan Piotrowski polecił ks. Lucjanowi Szcześniakowi, ówczesnemu wikariuszowi parafii św. Jana Kantego w Legionowie, utworzyć w tym domu ośrodek duszpasterski na potrzeby wiernych mieszkających „za torami kolejowymi”.

czytaj więcej...

Msze święte

Niedziela:  7.30, 9.00, 10.30 (intencje zbiorowe), 12.00 (z udziałem dzieci), 13.15 (II i IV Niedziela - CHRZTY), 18.00. 

W tygodniu: 7.00, [15.00 - tylko w piątki], 17.00, 18.00. 

UWAGA: Sobotnia Msza Święta o godz. 18.00 jest sprawowana jako Msza Wigilijna Niedzieli (Chwała, liturgia Słowa z Niedzieli, Wierzę...).

W piątki o godz. 15 - GODZINA MIŁOSIERDZIA: Droga Krzyżowa i Eucharystia (intencje zbiorowe, zwłaszcza modlitwa za zmarłych miesiąc po śmierci/pogrzebie) - kończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia na początku następnej Mszy Świętej o godz. 17.00 (wakacje: godz. 18.00) .

W dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia (wyjątek w piątek - informacja wyżej).

W październiku - po Mszy Świetej o godz. 17.00 RÓŻANIEC; Koronka po Mszy Świetej o godz. 18.00.

 

Uwagoa: Spowiadamy w czasie każdej Mszy Świetej - wyjątek - Msza Święta o godz. 7.00 - od godz. 6.35 do godz. 6.55. 

Są wyjatki: nie spowiadamy w czasie sprawowania liturgii Triduum Paschalnego.

 

Kancelaria parafialna

JEST CZYNNA: 

* ks. Ireneusz - proboszcz:

Poniedziałek: godz. 18.30 -19.15

Czwartek: godz. 16.00 - 17.00;

* ks. Zbigniew:

Środa - godz. 16.00 - 17.00;

Sobota - godz. 8.30 - 10.00.

* ks. Zbigniew:

Wtorek: godz. 16.00 - 17.00. 

W piątki, w święta i uroczystości (kościelne i państwowe), gdy są w parfii rekolekcje - kancelaria jest NIECZYNNA! 

 

 

 

Kontakt

Proboszcz:

ks. Ireneusz Węgrzynowicz

Wikariusz:

ks. Zbigniew Skowyra 

ks. 

Adres:
ul. Targowa 48, 05-120 Legionowo

telefon do ks. Zbigniewa:

22 774 44 64  

telefon do ks. proboszcza:

887 777 901

e-mail: milosierdziewlegionowie @ gmail.com

REGON: 040120546
NIP: 536-110-71-01

Numer konta bankowego: 

74 1240 6117 1111 0010 7439 8510

© 2017 Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed By ArcheR