• Miłosierdzie w Legionowie

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

20 listopada 2022

 

Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. Królowanie Jezusa nie jest egoistycznym narzucaniem swej woli i władzy, aby jak najbardziej wykorzystać poddanych, lecz jest cierpliwym czekaniem na każdego, kto w swojej wolności i pokorze zbliży się do Niego, aby zaczerpnąć ze zdrojów zbawienia.

 

Na zakończenie Mszy Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego naszej Diecezji.

 

W poniedziałek w liturgii przypada wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała (Zachariasz?). Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

 

We wtorek wsp. Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii: panu organiście, chórzystom, zespołowi z Odnowy w Duchu Świętym składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

W najbliższą niedzielę przypada I Niedziela Adwentu (początek nowego roku liturgicznego) - to czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Czas Adwentu rozpoczniemy od REKOLEKCJI (I Niedziela Adwentu) - w poniedziałek i we wtorek Msze Święte z naukami o godz.: 9.00, 17.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w te dni o godz. 16.40. Zapraszamy.

Od niedzieli rozprowadzamy opłatki i świece na stół wigilijny.

Wszystkich: dorosłych, młodzież, a zwłaszcza dzieci zachęcamy do rannego wstawania - zapraszamy z lampionami na Msze Roratnie o godz. 6.30, a po….

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

* wtorek – wsp. Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

* czwartek – wsp. Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.

 

Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów!

 

Zachęcam do czytania: Idziemy, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.

 

Kochani, po czasie epidemii i pandemii chcemy w tym roku podjąć Wizytę Duszpasterską. Chcemy rozpocząć kolędowanie od 3 grudnia (sobota). Plan będzie wywieszony od przyszłej Niedzieli. Już dziś cieszymy się na spotkanie z Wami w waszych domach czy mieszkaniach.

 

Przyjmujemy na WYPOMINKI, czyli naszą modlitwę za zmarłych. Przypominamy, że ta modlitwa jest włączona w Modlitwę Powszechną w czasie każdej Mszy Świętych.

 

S. Urszulanki zapraszają w czwartki (godz. 19.15) do kaplicy (ul. Ks. J. Schabowskiego 4), by podejmować modlitwę Słowem Bożym (Lectio Divina).

 

Szczegółowe informacje w gablocie:

* Ruch Światło Życie i Wirtualna Choinka we współpracy z Bankiem Żywności organizują w dniach 25 i 26 XI świąteczną zbiórkę żywności w sklepach Biedronka w Legionowie.

* Grupa Odnowy w Duchu Świętym organizuje w dniu 25 XI wyjazd do Burzyna – Polskiego Medjugorie.

Na stronie internetowej parafii zamieściłem: Stanowisko Rady Stałej KEP wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich (Aktualności).

 

Dziękuję (proboszcz) za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

 

Dziękujemy (kapłani) za wszelakie dobro, jakiego doświadczamy; prosimy o wsparcie, także modlitewne w naszym posługiwaniu dla Was. Prośmy Dobrego Boga o łaskę pokoju dla całego świata, zwłaszcza dla Ukrainy i o łaskę nawrócenia dla wszystkich, którzy lekceważą Prawo Boże. Przez zawierzenie i wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia wypraszajmy potrzebne łaski dla chorych, o mądrość, rozwagę i odwagę dla rządzących naszą Ojczyzną i życie wieczne dla zmarłych.

O Parafii

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w LegionowieParafię erygował kard. Józef Glemp 20 października 1984 roku z części parafii św. Jana Kantego w Legionowie, Wniebowzięcia NMP w Chotomowie i Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Pierwszą siedzibą parafii był dom bliźniaczy przy ul. Okrzei 5, własność ks. Tadeusza Adamusa, który w styczniu 1980 roku przekazał go do dyspozycji kurii metropolitalnej. Ks. prał. Stefan Piotrowski polecił ks. Lucjanowi Szcześniakowi, ówczesnemu wikariuszowi parafii św. Jana Kantego w Legionowie, utworzyć w tym domu ośrodek duszpasterski na potrzeby wiernych mieszkających „za torami kolejowymi”.

czytaj więcej...

Msze święte

Niedziela:  7.30, 9.00, 10.30 (intencje zbiorowe), 12.00 (z udziałem dzieci), 13.15 (II i IV Niedziela - CHRZTY), 18.00. 

W tygodniu: 7.00, [15.00 - tylko w piątki], 17.00, 18.00. 

UWAGA: Sobotnia Msza Święta o godz. 18.00 jest sprawowana jako Msza Wigilijna Niedzieli (Chwała, liturgia Słowa z Niedzieli, Wierzę...).

W piątki o godz. 15 - GODZINA MIŁOSIERDZIA: Droga Krzyżowa i Eucharystia (intencje zbiorowe, zwłaszcza modlitwa za zmarłych miesiąc po śmierci/pogrzebie) - kończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia na początku następnej Mszy Świętej o godz. 17.00 (wakacje: godz. 18.00) .

W dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia (wyjątek w piątek - informacja wyżej).

W październiku - po Mszy Świetej o godz. 17.00 RÓŻANIEC; Koronka po Mszy Świetej o godz. 18.00.

 

Uwagoa: Spowiadamy w czasie każdej Mszy Świetej. 

Są wyjatki: nie spowiadamy w czasie sprawowania liturgii Triduum Paschalnego.

 

Kancelaria parafialna

JEST CZYNNA: 

* ks. Ireneusz - proboszcz:

Poniedziałek: godz. 18.15 -19.00

Czwartek: godz. 16.00 - 17.00;

* ks. Zbigniew:

Wtorek i Środa: - godz. 16.00 - 17.00

Sobota: godz. 8.30 - 10.00.

W piątki kancelaria jest NIECZYNNA! 

 

 

Kontakt

Proboszcz:

ks. Ireneusz Węgrzynowicz

Wikariusz:

ks. Zbigniew Skowyra 

Adres:
ul. Targowa 48, 05-120 Legionowo

telefon do ks. Zbigniewa:

22 774 44 64  

telefon do ks. proboszcza:

887 777 901

e-mail: milosierdziewlegionowie @ gmail.com

REGON: 040120546
NIP: 536-110-71-01

Numer konta bankowego: 

74 1240 6117 1111 0010 7439 8510

© 2017 Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed By ArcheR