• Miłosierdzie w Legionowie

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części, do 16 grudnia, będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów (paruzja). Druga część, od 17 do 24 grudnia, będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Wykorzystajmy dobrze ten czas. Od dziś do wtorku podejmujemy REKOLEKCJE PARAFIALNE. Przewodnikiem po Słowie Bożym będzie ks. Marek Jeznach. W poniedziałek i we wtorek Msze Święte z naukami o godz. 9.00, 17.00, 18.00 i 19.30. W te dni Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.40. KANCELARIA PARAFIALNA NIE BĘDZIE CZYNNA. W czasie rekolekcji i niedziele adwentu Panie z Legionu Maryi będą rozprowadzać opłatki, świece, żłóbki, za co Im już dziś dziękuje!

 

W tym roku będziemy organizować tzw. „Drzewko szczęścia” jako pomoc materialna dla dzieci. Do zakrystii zapraszam osoby, które chcą pomóc dzieciom. Chcemy także ofiarować paczki żywnościowe osobom starszym i potrzebującym. O tej zbiórce za tydzień.

 

Wizytę duszpasterską rozpoczniemy od soboty - 3 grudnia. Szczegółowy plan naszego Kolędowania na stronie i w gablocie.

 

Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” 

 

Czas Adwentu to także Msze Święte roratnie o godz. 6.30 (od jutra!). Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Dzieci będą losować, do której rodziny przybędzie figurka Matki Bożej. Przewodnikiem po stronach Pisma Świętego będzie dziadek Pana Jezusa, czyli Św. Joachim. A po Mszy Świętej kakao i coś do niego. Fundatorom już dziś dziękuję.

 

W środę przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

 

W sobotę wsp. Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: * w czwartek będziemy się modlić o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania; * w piątek kapłan od 8 pojedzie do chorych; * w sobotę, po roratach kolejne spotkanie I sobót miesiąca.

 

Najbliższa niedziela to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będziemy zbierać po Mszach Świętych.

 

Będziemy gościć Siostrę Jolantę z Fundacji Pasja Życia im. s. Józefy Menendez – siostra będzie prezentować książkę Wołanie o miłość.

 

Po Mszy Świętej o godz. 13.15 kolejne spotkanie formacyjne dla Rodziców i dzieci z klas III SP.

 

Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów!

 

Zachęcam do czytania: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela.

 

Zapraszam na wspólną modlitwę różańcową Mężczyzn Świętego Józefa z Miłosierdzia Bożego w intencji żon i rodzin w czwartki, po Mszy Św. o godz. 18.

 

Dziękuję (proboszcz) za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

 

Dziękujemy (kapłani) za wszelakie dobro, jakiego doświadczamy; prosimy o wsparcie, także modlitewne w naszym posługiwaniu dla Was. Prośmy Dobrego Boga o łaskę pokoju dla całego świata, zwłaszcza dla Ukrainy i o łaskę nawrócenia dla wszystkich, którzy lekceważą Prawo Boże. Przez zawierzenie i wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia wypraszajmy potrzebne łaski dla chorych, o mądrość, rozwagę i odwagę dla rządzących naszą Ojczyzną i życie wieczne dla zmarłych.

O Parafii

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w LegionowieParafię erygował kard. Józef Glemp 20 października 1984 roku z części parafii św. Jana Kantego w Legionowie, Wniebowzięcia NMP w Chotomowie i Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Pierwszą siedzibą parafii był dom bliźniaczy przy ul. Okrzei 5, własność ks. Tadeusza Adamusa, który w styczniu 1980 roku przekazał go do dyspozycji kurii metropolitalnej. Ks. prał. Stefan Piotrowski polecił ks. Lucjanowi Szcześniakowi, ówczesnemu wikariuszowi parafii św. Jana Kantego w Legionowie, utworzyć w tym domu ośrodek duszpasterski na potrzeby wiernych mieszkających „za torami kolejowymi”.

czytaj więcej...

Msze święte

Niedziela:  7.30, 9.00, 10.30 (intencje zbiorowe), 12.00 (z udziałem dzieci), 13.15 (II i IV Niedziela - CHRZTY), 18.00. 

W tygodniu: 7.00, [15.00 - tylko w piątki], 17.00, 18.00. 

UWAGA: Sobotnia Msza Święta o godz. 18.00 jest sprawowana jako Msza Wigilijna Niedzieli (Chwała, liturgia Słowa z Niedzieli, Wierzę...).

W piątki o godz. 15 - GODZINA MIŁOSIERDZIA: Droga Krzyżowa i Eucharystia (intencje zbiorowe, zwłaszcza modlitwa za zmarłych miesiąc po śmierci/pogrzebie) - kończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia na początku następnej Mszy Świętej o godz. 17.00 (wakacje: godz. 18.00) .

W dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia (wyjątek w piątek - informacja wyżej).

W październiku - po Mszy Świetej o godz. 17.00 RÓŻANIEC; Koronka po Mszy Świetej o godz. 18.00.

 

Uwagoa: Spowiadamy w czasie każdej Mszy Świetej. 

Są wyjatki: nie spowiadamy w czasie sprawowania liturgii Triduum Paschalnego.

 

Kancelaria parafialna

JEST CZYNNA: 

* ks. Ireneusz - proboszcz:

Poniedziałek: godz. 18.15 -19.00

Czwartek: godz. 16.00 - 17.00;

* ks. Zbigniew:

Wtorek i Środa: - godz. 16.00 - 17.00

Sobota: godz. 8.30 - 10.00.

W piątki kancelaria jest NIECZYNNA! 

 

 

Kontakt

Proboszcz:

ks. Ireneusz Węgrzynowicz

Wikariusz:

ks. Zbigniew Skowyra 

Adres:
ul. Targowa 48, 05-120 Legionowo

telefon do ks. Zbigniewa:

22 774 44 64  

telefon do ks. proboszcza:

887 777 901

e-mail: milosierdziewlegionowie @ gmail.com

REGON: 040120546
NIP: 536-110-71-01

Numer konta bankowego: 

74 1240 6117 1111 0010 7439 8510

© 2017 Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed By ArcheR