• Miłosierdzie w Legionowie

Ogłoszenia parafialne na uroczystość Narodzenia Pańskiego 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NARODZENIE PAŃSKIE

25 grudnia 2022

 

„Dziś się narodził, Chrystus Pan, Zbawiciel” – te słowa wyśpiewaliśmy w psalmie responsoryjnym, wspominając, że dla nas i naszego zbawienia Bóg stał się człowiekiem. To jedna z najważniejszych prawd naszej chrześcijańskiej wiary. Niech czas świętowania tajemnicy obecności Boga wśród nas będzie przepełniony radością, życzliwością oraz dobrocią. Niech wszystkim parafianom i gościom Bóg hojnie udziela swoich darów, umacnia swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.

Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy oktawę Bożego Narodzenia (do 1 stycznia), zaś do 8 stycznia trwa okres Narodzenia Pańskiego – do święta (niedzieli) Chrztu Pańskiego.

 

W poniedziałek, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia - święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte odprawiamy, jak w każda niedzielę. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budujące się kościoły w naszej diecezji.

 

We wtorek - święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.

 

W środę przypada święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta - przyniesione do kościoła, będziemy błogosławić.

 

W piątek przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni o godz. 7.00, 15.00, 17.00 i 18.00. Prosimy, by małżonkowie przyszli razem na Eucharystię – będziemy podejmować odnowienie Sakramentu małżeństwa, który sobie sami udzieliliście jakiś czas temu. Obowiązuje nas piątkowy post!

 

W sobotę, Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana jako dziękczynna za dar Roku Pańskiego 2022. Tą Eucharystia rozpoczniemy nasze Świętowanie UROCZYSTOŚCI BOŻEJ RODZICIELKI MARYI.

 

A w najbliższą niedzielę, na zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, obchodzimy UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (1 stycznia 2023 r). Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, ale NIE BĘDZIE EUCHARYSTII O GODZ. 7.30. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane).

 

Kolędowanie w roku 2023 (po nominacji ks. Radosława na proboszcza w Ostrowiu k. Glinianki): * dziękuję tym wszystkim rodzinom, które nas przyjęły w domach w grudniu; * zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00 wg zaproponowanego planu (tablica – strona internetowa). Prosimy, by nowi mieszkańcy (lub po przeprowadzce) zapisywali się do parafii (karty będą wyłożone na stoliku z prasą); * jesteśmy otwarci, by odwiedzić Wasze domy, czy mieszkania - proszę umawiać się indywidualnie z ks. Zbigniewem, lub proboszczem.

 

Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów!

 

Zachęcam do czytania: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela.

 

Dziękuję za paczki zebrane dla dzieci ze SP nr 4. Za dar serca wszystkim Bóg zapłać. Myślę, że uśmiech na twarzy dziecka może być wielką nagrodą dla darczyńców, proszę jednocześnie, by nie zapominać na modlitwie o tych, którym pomagamy na różne sposoby.

 

Dziękuję (proboszcz) za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

 

Dziękujemy (kapłani) za wszelakie dobro, jakiego doświadczamy; prosimy o wsparcie, także modlitewne w naszym posługiwaniu dla Was. Prośmy Dobrego Boga o łaskę pokoju dla całego świata, zwłaszcza dla Ukrainy i o łaskę nawrócenia dla wszystkich, którzy lekceważą Prawo Boże. Przez zawierzenie i wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia wypraszajmy potrzebne łaski dla chorych, o mądrość, rozwagę i odwagę dla rządzących naszą Ojczyzną i życie wieczne dla zmarłych.

O Parafii

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w LegionowieParafię erygował kard. Józef Glemp 20 października 1984 roku z części parafii św. Jana Kantego w Legionowie, Wniebowzięcia NMP w Chotomowie i Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Pierwszą siedzibą parafii był dom bliźniaczy przy ul. Okrzei 5, własność ks. Tadeusza Adamusa, który w styczniu 1980 roku przekazał go do dyspozycji kurii metropolitalnej. Ks. prał. Stefan Piotrowski polecił ks. Lucjanowi Szcześniakowi, ówczesnemu wikariuszowi parafii św. Jana Kantego w Legionowie, utworzyć w tym domu ośrodek duszpasterski na potrzeby wiernych mieszkających „za torami kolejowymi”.

czytaj więcej...

Msze święte

Niedziela:  7.30, 9.00, 10.30 (intencje zbiorowe), 12.00 (z udziałem dzieci), 13.15 (II i IV Niedziela - CHRZTY), 18.00. 

W tygodniu: 7.00, [15.00 - tylko w piątki], 17.00, 18.00. 

UWAGA: Sobotnia Msza Święta o godz. 18.00 jest sprawowana jako Msza Wigilijna Niedzieli (Chwała, liturgia Słowa z Niedzieli, Wierzę...).

W piątki o godz. 15 - GODZINA MIŁOSIERDZIA: Droga Krzyżowa i Eucharystia (intencje zbiorowe, zwłaszcza modlitwa za zmarłych miesiąc po śmierci/pogrzebie) - kończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia na początku następnej Mszy Świętej o godz. 17.00 (wakacje: godz. 18.00) .

W dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia (wyjątek w piątek - informacja wyżej).

W październiku - po Mszy Świetej o godz. 17.00 RÓŻANIEC; Koronka po Mszy Świetej o godz. 18.00.

 

Uwagoa: Spowiadamy w czasie każdej Mszy Świetej. 

Są wyjatki: nie spowiadamy w czasie sprawowania liturgii Triduum Paschalnego.

 

Kancelaria parafialna

JEST CZYNNA: 

* ks. Ireneusz - proboszcz:

Poniedziałek: godz. 18.15 -19.00

Czwartek: godz. 16.00 - 17.00;

* ks. Zbigniew:

Wtorek i Środa: - godz. 16.00 - 17.00

Sobota: godz. 8.30 - 10.00.

W piątki kancelaria jest NIECZYNNA! 

 

 

Kontakt

Proboszcz:

ks. Ireneusz Węgrzynowicz

Wikariusz:

ks. Zbigniew Skowyra 

Adres:
ul. Targowa 48, 05-120 Legionowo

telefon do ks. Zbigniewa:

22 774 44 64  

telefon do ks. proboszcza:

887 777 901

e-mail: milosierdziewlegionowie @ gmail.com

REGON: 040120546
NIP: 536-110-71-01

Numer konta bankowego: 

74 1240 6117 1111 0010 7439 8510

© 2017 Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed By ArcheR