• Miłosierdzie w Legionowie

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1 stycznia 2023

 

Dzisiejsza Niedziela kończy oktawę Narodzenia Pańskiego - UROCZYSTOŚCIĄ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. W ten sposób wchodzimy w czas roku 2023 - prosimy o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Pana. Msze Święte według porządku niedzielnego; nie będziemy sprawować Eucharystii o godz. 7.30.

 

Od 1967 roku u progu Nowego Roku obchodzony jest Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Błagajmy dziś Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszych rodzinach, społecznościach i na całym świecie, a zwłaszcza dla walczącej Ukrainy o bycie suwerennym narodem.

 

Dziś za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca świętego).

 

Na początku Nowego Roku wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki.

 

W poniedziałek Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po Mszy Świętej o godz. 18.00.

 

W tym tygodniu przypadają pierwsze: - środa – zapraszam na Nabożeństwo I śród do Przeczystego Serca Św. Józefa po Mszy Świętej o godz. 18; - czwartek – modlimy się o nowe powołani a do kapłaństwa; I piątek miesiąca – z racji Uroczystości ks. Zbigniew chorych odwiedzi w czwartek rano. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00  - w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi – nabożeństwo I sobót miesiąca.

 

W piątek UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO: - na Mszy Świętej o godz. 12 uroczyste wejście Orszaku Króli (dzieci w koronach) do kościoła; - o godz. 17.00 zapraszamy do świątyni na wspólne słuchanie Słowa Bożego i kolędowanie. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.00. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na potrzeby misjonarzy i misji. Z racji Uroczystości możemy jeść tego dnia pokarmy mięsne.

 

W następną niedzielę (8 stycznia) kończy się czas Narodzenia Pańskiego - Niedzielą Chrztu Pańskiego.

Po Mszy Świętej o godz. 13.15 kolejne spotkanie formacyjne dla Rodziców i dzieci z klas III SP przed I Komunią Świętą.

 

Kolędowanie w roku 2023: * zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00 wg zaproponowanego planu (tablica – strona internetowa). W tym tygodniu zapraszamy: poniedziałek – ul. Herberta 16 i 37; wtorek - Herberta 6, Suwalna – domy (od Grzybowej do Al. Legionów razem z osiedlem: Suwalna 40 B - G [I i II]); - czwartek – ul. Olszankowa C i D; * Prosimy, by nowi mieszkańcy (lub po przeprowadzce) zapisywali się do parafii (karty są wyłożone na stoliku z prasą); * jesteśmy otwarci, by odwiedzić Wasze domy, czy mieszkania - proszę umawiać się indywidualnie z ks. Zbigniewem, lub proboszczem.

 

Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów!

 

Zachęcam do czytania: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela.

 

Dziękuję (proboszcz) za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

 

Dziękujemy (kapłani) za wszelakie dobro, jakiego doświadczamy; prosimy o wsparcie, także modlitewne w naszym posługiwaniu dla Was. Prośmy Dobrego Boga o łaskę pokoju dla całego świata, zwłaszcza dla Ukrainy i o łaskę nawrócenia dla wszystkich, którzy lekceważą Prawo Boże. Przez zawierzenie i wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia wypraszajmy potrzebne łaski dla chorych, o mądrość, rozwagę i odwagę dla rządzących naszą Ojczyzną i życie wieczne dla zmarłych.

O Parafii

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w LegionowieParafię erygował kard. Józef Glemp 20 października 1984 roku z części parafii św. Jana Kantego w Legionowie, Wniebowzięcia NMP w Chotomowie i Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Pierwszą siedzibą parafii był dom bliźniaczy przy ul. Okrzei 5, własność ks. Tadeusza Adamusa, który w styczniu 1980 roku przekazał go do dyspozycji kurii metropolitalnej. Ks. prał. Stefan Piotrowski polecił ks. Lucjanowi Szcześniakowi, ówczesnemu wikariuszowi parafii św. Jana Kantego w Legionowie, utworzyć w tym domu ośrodek duszpasterski na potrzeby wiernych mieszkających „za torami kolejowymi”.

czytaj więcej...

Msze święte

Niedziela:  7.30, 9.00, 10.30 (intencje zbiorowe), 12.00 (z udziałem dzieci), 13.15 (II i IV Niedziela - CHRZTY), 18.00. 

W tygodniu: 7.00, [15.00 - tylko w piątki], 17.00, 18.00. 

UWAGA: Sobotnia Msza Święta o godz. 18.00 jest sprawowana jako Msza Wigilijna Niedzieli (Chwała, liturgia Słowa z Niedzieli, Wierzę...).

W piątki o godz. 15 - GODZINA MIŁOSIERDZIA: Droga Krzyżowa i Eucharystia (intencje zbiorowe, zwłaszcza modlitwa za zmarłych miesiąc po śmierci/pogrzebie) - kończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia na początku następnej Mszy Świętej o godz. 17.00 (wakacje: godz. 18.00) .

W dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia (wyjątek w piątek - informacja wyżej).

W październiku - po Mszy Świetej o godz. 17.00 RÓŻANIEC; Koronka po Mszy Świetej o godz. 18.00.

 

Uwagoa: Spowiadamy w czasie każdej Mszy Świetej. 

Są wyjatki: nie spowiadamy w czasie sprawowania liturgii Triduum Paschalnego.

 

Kancelaria parafialna

JEST CZYNNA: 

* ks. Ireneusz - proboszcz:

Poniedziałek: godz. 18.00 -19.00

Czwartek: godz. 16.00 - 17.00;

* ks. Zbigniew:

Środa - godz. 16.00 - 17.00;

Sobota - godz. 8.30 - 10.00.

* ks. Marcin:

Wtorek: godz. 16.00 - 17.00. 

W piątki, w święta i uroczystości (kościelne i państwowe), gtdy są w parfii rekolekcje - kancelaria jest NIECZYNNA! 

UWAGA: Od 21 czerwca do 30 września kancelaria będzie czynna: poniedziałek - czwartek - godz. 16-17. Sobota: godz. 8.30 - 10.00. W piątki kancelaria jest NIECZYNNA! 

 

 

Kontakt

Proboszcz:

ks. Ireneusz Węgrzynowicz

Wikariusz:

ks. Zbigniew Skowyra 

ks. Marcin Kwitek

Adres:
ul. Targowa 48, 05-120 Legionowo

telefon do ks. Zbigniewa:

22 774 44 64  

telefon do ks. proboszcza:

887 777 901

e-mail: milosierdziewlegionowie @ gmail.com

REGON: 040120546
NIP: 536-110-71-01

Numer konta bankowego: 

74 1240 6117 1111 0010 7439 8510

© 2017 Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed By ArcheR