• Miłosierdzie w Legionowie

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12 marca 2023

 

Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada trzecia niedziela Wielkiego Postu. Doświadczenie spotkania Pana Jezusa z Samarytanką niech budzi w nas nadzieję na takie z Nim spotkanie, które otwiera moje serce na doświadczenie Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy Panu Bogu za dar Rekolekcji, jakie nam głosił ks. Łukasz Turek i ks Mariusz Kowalski (dla Szkół Podstawowych). Zapraszamy na kolejne spotkania rekolekcyjne w czasie sprawowanych przez nas Eucharystii.

 

Dziś po Mszy Świętej  o godz. 13.15 kolejne spotkanie dla Rodziców i dzieci z klas III SP przed I Komunią Świętą.

 

Za tydzień zapraszamy Rodziców i dzieci z klas IV SP (rocznica I Komunii Świętej) na spotkanie 19 marca po Mszy Świętej o godz. 13.15.

 

Nabożeństwa GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

 

Nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ w piątki: o godz. 15.00 (Godzina Miłosierdzia Bożego) i po Mszy Świętej o godz. 18.00 (około godz. 18.30).

 

Jutro przypada 10 rocz. wyboru na papieża Franciszka.

 

W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia; to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie w czasie każdej Mszy Świętej. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty. Schematy rachunku sumienia w koszyku (prasa).

 

Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów!

 

Zachęcam do czytania: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela.

 

Zapraszamy na: * Pielgrzymkę do Ziemi Świętej (14-22 czerwca); Cena 650$ i 2600 lub 2900zł.

* Pielgrzymkę do Krakowa, Zakopanego, Wadowic (26-28 czerwca). Cena 650 zł.

Szczegóły na plakatach i na stronie Aktualności.

 

Grupa Odnowy w Duchu Święty naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Polskiego Medjugorie (do Burzyna) w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (piątek, 25 marca); 1 kwietnia do Ołtarzewa na Misterium Męki Pańskiej. Wspólnota Rodzina Pielgrzymkowa” z par. Św. Jana Kantego zaprasza na pielgrzymkę do Wilna. Szczegóły wszystkich „wyjazdów” na plakatach.

 

W środę, 15 marca o godz. 18:00 w sali widowiskowej ratusza odbędą się konsultacje społeczne w sprawie rozbudowy sieci szybkiej kolei - każda z propozycji linii kolejowej - na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk (Kątne/Świercze) ma przechodzić przez Legionowo. Zachęcam do licznego udziału – problemy z tym związane dotkną wielu mieszkańców w różny sposób. Szczegóły na plakacie (na głównej stronie internetowej naszej parafii).

 

Salezjańskie LO im. św. Jana Bosko w Legionowie zaprasza kandydatów do klasy pierwszej na DNI OTWARTE, które odbędą się w dwie soboty – 18 marca i 1 kwietnia – od godziny 10.00 do 13.00. Będzie to okazja do poznania oferty edukacyjnej, obejrzenia budynku i spotkania z personelem szkolnym. Informacje o rekrutacji są na plakacie i na stronie: salezy.pl

 

Dziękuję (proboszcz) za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

 

Dziękujemy (kapłani) za wszelakie dobro, jakiego doświadczamy; prosimy o wsparcie, także modlitewne w naszym posługiwaniu dla Was. Prośmy Dobrego Boga o łaskę pokoju dla całego świata, zwłaszcza dla Ukrainy, i o łaskę nawrócenie dla tych, którzy w jakikolwiek sposób lekceważą Pana Boga; o łaskę wolność od nienawiści dla nas, i byśmy byli gotowi przebaczać naszym winowajcom. Przez zawierzenie i wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia wypraszajmy potrzebne łaski dla chorych, o mądrość, rozwagę i odwagę dla rządzących i życie wieczne dla zmarłych.

O Parafii

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w LegionowieParafię erygował kard. Józef Glemp 20 października 1984 roku z części parafii św. Jana Kantego w Legionowie, Wniebowzięcia NMP w Chotomowie i Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Pierwszą siedzibą parafii był dom bliźniaczy przy ul. Okrzei 5, własność ks. Tadeusza Adamusa, który w styczniu 1980 roku przekazał go do dyspozycji kurii metropolitalnej. Ks. prał. Stefan Piotrowski polecił ks. Lucjanowi Szcześniakowi, ówczesnemu wikariuszowi parafii św. Jana Kantego w Legionowie, utworzyć w tym domu ośrodek duszpasterski na potrzeby wiernych mieszkających „za torami kolejowymi”.

czytaj więcej...

Msze święte

Niedziela:  7.30, 9.00, 10.30 (intencje zbiorowe), 12.00 (z udziałem dzieci), 13.15 (II i IV Niedziela - CHRZTY), 18.00. 

W tygodniu: 7.00, [15.00 - tylko w piątki], 17.00, 18.00. 

UWAGA: Sobotnia Msza Święta o godz. 18.00 jest sprawowana jako Msza Wigilijna Niedzieli (Chwała, liturgia Słowa z Niedzieli, Wierzę...).

W piątki o godz. 15 - GODZINA MIŁOSIERDZIA: Droga Krzyżowa i Eucharystia (intencje zbiorowe, zwłaszcza modlitwa za zmarłych miesiąc po śmierci/pogrzebie) - kończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia na początku następnej Mszy Świętej o godz. 17.00 (wakacje: godz. 18.00) .

W dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia (wyjątek w piątek - informacja wyżej).

W październiku - po Mszy Świetej o godz. 17.00 RÓŻANIEC; Koronka po Mszy Świetej o godz. 18.00.

 

Uwagoa: Spowiadamy w czasie każdej Mszy Świetej - wyjątek - Msza Święta o godz. 7.00 - od godz. 6.35 do godz. 6.55. 

Są wyjatki: nie spowiadamy w czasie sprawowania liturgii Triduum Paschalnego.

 

Kancelaria parafialna

JEST CZYNNA: 

* ks. Ireneusz - proboszcz:

Poniedziałek: godz. 18.30 -19.15

Czwartek: godz. 16.00 - 17.00;

* ks. Zbigniew:

Środa - godz. 16.00 - 17.00;

Sobota - godz. 8.30 - 10.00.

* ks. Zbigniew:

Wtorek: godz. 16.00 - 17.00. 

W piątki, w święta i uroczystości (kościelne i państwowe), gdy są w parfii rekolekcje - kancelaria jest NIECZYNNA! 

 

 

 

Kontakt

Proboszcz:

ks. Ireneusz Węgrzynowicz

Wikariusz:

ks. Zbigniew Skowyra 

ks. 

Adres:
ul. Targowa 48, 05-120 Legionowo

telefon do ks. Zbigniewa:

22 774 44 64  

telefon do ks. proboszcza:

887 777 901

e-mail: milosierdziewlegionowie @ gmail.com

REGON: 040120546
NIP: 536-110-71-01

Numer konta bankowego: 

74 1240 6117 1111 0010 7439 8510

© 2017 Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed By ArcheR