OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
11 sierpnia 2019
Przypominamy, że do 26 sierpnia NIE MA w naszej parafii Mszy Świętej o godz. 17.00. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia – zasadniczo po Mszy Świętej o godz. 18.00.
Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00 – 17.00; sobota od 8.30 do 10.00.
Spowiadamy w tygodniu od godz. 17.15 do godz. 17.50, a rano przed Mszą Świętą.
Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, a także bezpiecznych powrotów.
Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na potrzeby ks. Cezarego Banaszka, który był wikariuszem w naszej parafii w latach 2006-2008 (ofiary za książki).
Dziś o godz. 19 spotkanie z szefem biura pielgrzymkowego przed wyjazdem do Rzymu (30.09-05.10 br). Zapraszam pielgrzymów i potencjalnych chętnych na wyjazd.
Modlimy się w intencji tych, którzy pielgrzymują do Jasnej Góry Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Zapraszam do udziału we wtorek w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej (różaniec i procesja z figurą) po Mszy Świętej o godz. 18.00.
W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, patronki naszej diecezji (15 sierpnia) Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej – niech będzie to dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę i Wojsko Polskie.
Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
* środa (rano) – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego (1894-1941), polskiego franciszkanina, apostoła Niepokalanej, męczennika w Auschwitz;
* czwartek – uroczystość Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia;
* sobota – wsp. św. Jacka (ok. 1200-1258), jednego z pierwszych polskich dominikanów, misjonarza na Rusi.
Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela.
NA TABLICY OGŁOSZENIOWEJ: zaproszenie na uroczystości 99 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Potrzeba mieć rower i chcieć pojechać do Ossowa.
Wczoraj o godz.11.00 w Sanktuarium Św. Siostry Faustyny przy ul. Żytniej 1 odbył się pogrzeb ks. Wojciecha Czarnowskiego – pomagał duszpastersko w naszej parafii w latach 2005-2017.
Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.
Dziękuję za wszelakie dobro, jakie od Was doświadczam – proszę o modlitwę o potrzebne łaski dla mnie (proboszcza), dla księdza Wojciech, dla nowych wikariuszy ks. Radosława i ks. Sławomira, a także o łaskę pokoju na świecie.
„Uśmiech rozprasza chmury nagromadzone w duszy. Uśmiech na twarzy pogodnej mówi o szczęściu wewnętrznym duszy złączonej z Bogiem, mówi o pokoju czystego sumienia, o beztroskim oddaniu się w ręce Ojca niebieskiego (…). Uśmiech na twej twarzy pozwala zbliżyć się bez obawy do ciebie, by cię o coś poprosić, o coś zapytać – bo twój uśmiech już z góry obiecuje chętne spełnienie prośby. Nieraz uśmiech twój wlać może do duszy zniechęconej jakby nowe życie, nadzieję, że nastaną lepsze czasy, że nie wszystko stracone, że Bóg czuwa. Uśmiech jest nieraz tą gwiazdą, co błyszczy wysoko i wskazuje, że tam na górze bije serce Ojcowskie, które zawsze gotowe jest zlitować się nad nędzą ludzką. Ciężkie dziś życie, pełne goryczy i Bóg sam zarezerwował sobie prawo uświęcania ludzi przez krzyż. Nam zostawił zadanie pomagać innym w bolesnej wędrówce po drodze krzyżowej przez rozsiewanie wokoło małych promyków szczęścia i radości. Możemy to czynić często, bardzo często, darząc ludzi uśmiechem miłości i dobroci, tym uśmiechem, który mówi o miłości i dobroci Bożej.”
Z pism św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, wsp. 29 maja (LG, t. III, str.1191-1192).