• Miłosierdzie w Legionowie

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę zwykłą 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 września 2022

 

Dziś XXVI niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach. W obecnej sytuacji na świecie ten dzień nabiera nowego wymiaru.

 

W czwartek, 29 września, obchodzimy w diecezji święto poświecenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie – Pradze. Katedra – miejsce nauczania biskupa – to centrum i serce diecezji.

 

W piątek wsp. Św. Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.

 

W sobotę rozpocznie się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00 (Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po Mszy Świętej o godz. 18.00). W niedziele wspólna modlitwa w świątyni o godz. 17.15. Osoby, które nie mogą przybyć do kościoła, prosimy, by modliły się na różańcu w domu. Prosimy Rodziców, by zadbali o liczny udział w tym nabożeństwie dzieci.

 

Tego dnia w liturgii będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską (1873-1897), dziewicę i doktora Kościoła, patronkę misji. Zachęcamy do czytania Jej Dziejów Duszy (Rękopisów autobiograficznych). Zwarta tam idea Dziecięctwa Bożego można uznać za propozycję duchowości na wiek XX. Patrząc na historię ubiegłego wieku i na to, co teraz napełnia nasze serca lękiem – warto spytać: na ile ta idea została podjęta i stała się sposobem życia?

 

W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 (wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny) kolejne nabożeństwo I sobót miesiąca. Serdecznie zapraszamy!

 

1 października to umowny początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

 

W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 13.15 kolejne spotkanie dla Rodziców i dzieci z klas III SP przed I Komunią Świętą w naszej parafii.

 

Pielgrzymka do Niepokalanowa dla dzieci, które przyjęły I Komunię św. i ich rodziców będzie w nowym terminie: sobota 8 października. Zapisy w niedzielę 2 października po każdej Mszy św.

 

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą poznaczone na Dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:  

* wtorek – wsp. Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

* środa – wsp. Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

 

Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów!

 

Zachęcam do czytania: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela.

 

Zapraszam na wspólną modlitwę różańcową Mężczyzn Świętego Józefa z Miłosierdzia Bożego w intencji żon i rodzin w czwartki, po Mszy Św. o godz. 18.

 

Dziękuję (proboszcz) za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

 

Dziękujemy (kapłani) za wszelakie dobro, jakiego doświadczamy; prosimy o wsparcie, także modlitewne w naszym posługiwaniu dla Was. Prośmy Dobrego Boga o łaskę pokoju dla całego świata, zwłaszcza dla Ukrainy i o łaskę nawrócenia, także dla naszego narodu i dla sprawców wojny na wschodzie. Przez zawierzenie i wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia wypraszajmy potrzebne łaski dla chorych, o mądrość, rozwagę i odwagę dla rządzących naszą Ojczyzną i życie wieczne dla zmarłych.

O Parafii

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w LegionowieParafię erygował kard. Józef Glemp 20 października 1984 roku z części parafii św. Jana Kantego w Legionowie, Wniebowzięcia NMP w Chotomowie i Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Pierwszą siedzibą parafii był dom bliźniaczy przy ul. Okrzei 5, własność ks. Tadeusza Adamusa, który w styczniu 1980 roku przekazał go do dyspozycji kurii metropolitalnej. Ks. prał. Stefan Piotrowski polecił ks. Lucjanowi Szcześniakowi, ówczesnemu wikariuszowi parafii św. Jana Kantego w Legionowie, utworzyć w tym domu ośrodek duszpasterski na potrzeby wiernych mieszkających „za torami kolejowymi”.

czytaj więcej...

Msze święte

Niedziela:  7.30, 9.00, 10.30 (intencje zbiorowe), 12.00 (z udziałem dzieci), 13.15 (II i IV Niedziela - CHRZTY), 18.00. 

W tygodniu: 7.00, [15.00 - tylko w piątki], 17.00, 18.00. 

UWAGA: Sobotnia Msza Święta o godz. 18.00 jest sprawowana jako Msza Wigilijna Niedzieli (Chwała, liturgia Słowa z Niedzieli, Wierzę...).

W piątki o godz. 15 - GODZINA MIŁOSIERDZIA: Droga Krzyżowa i Eucharystia (intencje zbiorowe, zwłaszcza modlitwa za zmarłych miesiąc po śmierci/pogrzebie) - kończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia na początku następnej Mszy Świętej o godz. 17.00 (wakacje: godz. 18.00) .

W dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia (wyjątek w piątek - informacja wyżej).

W październiku - po Mszy Świetej o godz. 17.00 RÓŻANIEC; Koronka po Mszy Świetej o godz. 18.00.

 

Uwagoa: Spowiadamy w czasie każdej Mszy Świetej. 

Są wyjatki: nie spowiadamy w czasie sprawowania liturgii Triduum Paschalnego.

 

Kancelaria parafialna

JEST CZYNNA: 

* ks. Proboszcz:

Poniedziałek: godz. 18.00 -19.00

i Czwartek: godz. 16.00 - 17.00;

* ks. Radosław:

Środa: godz. 16.00 - 17.00.

* ks. Zbigniew:

Wtorek - godz. 16.00 - 17.00

i Sobota: godz. 8.30 - 10.00.

W piątki kancelaria jest NIECZYNNA! 

UWAGA - do końca września 2022 r.

KANCELARIA  bedzie czynna w 

poniedziałek w godz.16.00 - 17.00!

 

Kontakt

Proboszcz:

ks. Ireneusz Węgrzynowicz

Wikariusze:

ks. Radosław Lipiński

ks. Zbigniew Skowyra 

Adres:
ul. Targowa 48, 05-120 Legionowo

telefon do ks. wikariuszy:

22 774 44 64  

telefon do ks. proboszcza:

887 777 901

e-mail: milosierdziewlegionowie @ gmail.com

REGON: 040120546
NIP: 536-110-71-01

Numer konta bankowego: 

74 1240 6117 1111 0010 7439 8510

© 2017 Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed By ArcheR