• Miłosierdzie w Legionowie

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 2023.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

31 grudnia 2023

 

Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną katolicką, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

 

Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zaśpiewamy wówczas uroczyste Te Deum, za odmówienie którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

W pierwszy dzień Nowego Roku przypada UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (uroczystość ta jest świętem nakazanym!), oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę – ale bez Mszy o godz. 7.30. Możemy uzyskać odpust za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus, a tym hymnem będziemy rozpoczynać Msze Święte.

 

We wtorek wsp. Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, dwóch wielkich nauczycieli chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, którzy bronili czystości wiary przed błędami arianizmu i macedonizmu.

 

W tym tygodniu przypadają pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W środę po Mszy Świętej o godz. 18 kolejne nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Ks. Zbigniew pojedzie do chorych od 8 rano. W sobotę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 7.30 wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pozostałe modlitwy (15 minut zamyślenia nad III tajemnica bolesną i modlitwę różańcową) prosimy odprawić indywidualnie w domach.

 

W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte według porządku niedzielnego (wigilijna w piątek o godz. 18.00!), na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań. Uroczyste wejście dzieci - królów i królowych na Mszę Świętą o godz. 12.00. O godz. 17 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd i słuchanie Słowa Bozego.

 

Zaś w przyszłą niedzielę Kościół obchodzi ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, które kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. W czasie celebracji i po Mszy Świętej o godz. 13.15 kolejne spotkanie formacyjne dla Rodziców i dzieci z klas III SP. Ks. Zbigniew zaprasza kandydatów do bierzmowania na godz. 16.30 do dolnego kościoła.

 

Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów!

 

Zachęcamy do czytania: Niedziela.

 

Na stronie www parafii i na tablicach ogłoszeniowych jest opublikowany plan tegorocznej Kolędy, czyli zapraszamy Was do kościoła na Eucharystie o godz. 18.00. Jesteśmy gotowi odwiedzić wasze mieszkania, by się razem pomodlić i je poświecić – proszę się umawiać indywidualnie z proboszczem lub ks. Zbigniewem.

 

Dziękuję (proboszcz) za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

 

Dziękujemy (kapłani) za wszelakie dobro, jakiego doświadczamy; prosimy o wsparcie, także modlitewne w naszym posługiwaniu dla Was. Kochani, żyjemy w ciekawych i niebezpiecznych czasach: możliwość utraty niepodległości Ojczyzny; wojny w różnych miejscach świata, które mogą przerodzić się w konflikt światowy; rozpad świata grecko – rzymskich wartości, napięcia i próby wykluczenia części społeczeństwa z życia społecznego, ale to co najważniejsze -  niebezpieczeństwo nienawiści w naszych sercach! – i dlatego proszę Was, by każdy z nas codziennie modlił się w tych intencjach choć jedną dziesiątkę Różańca Świętego czy Koronkę do Bożego Miłosierdzia – w ten sposób podejmijmy modlitewny szturm do Nieba.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego (wszak podczas całej oktawy, czyli od minionego poniedziałku do dnia jutrzejszego, przeżywamy święty dzień Narodzenia Pańskiego) oraz obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024.

O Parafii

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w LegionowieParafię erygował kard. Józef Glemp 20 października 1984 roku z części parafii św. Jana Kantego w Legionowie, Wniebowzięcia NMP w Chotomowie i Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Pierwszą siedzibą parafii był dom bliźniaczy przy ul. Okrzei 5, własność ks. Tadeusza Adamusa, który w styczniu 1980 roku przekazał go do dyspozycji kurii metropolitalnej. Ks. prał. Stefan Piotrowski polecił ks. Lucjanowi Szcześniakowi, ówczesnemu wikariuszowi parafii św. Jana Kantego w Legionowie, utworzyć w tym domu ośrodek duszpasterski na potrzeby wiernych mieszkających „za torami kolejowymi”.

czytaj więcej...

Msze święte

Niedziela:  7.30, 9.00, 10.30 (intencje zbiorowe), 12.00 (z udziałem dzieci), 13.15 (II i IV Niedziela - CHRZTY), 18.00. 

W tygodniu: 7.00, [15.00 - tylko w piątki], 17.00, 18.00. 

UWAGA: Sobotnia Msza Święta o godz. 18.00 jest sprawowana jako Msza Wigilijna Niedzieli (Chwała, liturgia Słowa z Niedzieli, Wierzę...).

W piątki o godz. 15 - GODZINA MIŁOSIERDZIA: Droga Krzyżowa i Eucharystia (intencje zbiorowe, zwłaszcza modlitwa za zmarłych miesiąc po śmierci/pogrzebie) - kończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia na początku następnej Mszy Świętej o godz. 17.00 (wakacje: godz. 18.00) .

W dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia (wyjątek w piątek - informacja wyżej).

W październiku - po Mszy Świetej o godz. 17.00 RÓŻANIEC; Koronka po Mszy Świetej o godz. 18.00.

 

Uwagoa: Spowiadamy w czasie każdej Mszy Świetej - wyjątek - Msza Święta o godz. 7.00 - od godz. 6.35 do godz. 6.55. 

Są wyjatki: nie spowiadamy w czasie sprawowania liturgii Triduum Paschalnego.

 

Kancelaria parafialna

JEST CZYNNA: 

* ks. Ireneusz - proboszcz:

Poniedziałek: godz. 18.30 -19.15

Czwartek: godz. 16.00 - 17.00;

* ks. Zbigniew:

Środa - godz. 16.00 - 17.00;

Sobota - godz. 8.30 - 10.00.

* ks. Zbigniew:

Wtorek: godz. 16.00 - 17.00. 

W piątki, w święta i uroczystości (kościelne i państwowe), gdy są w parfii rekolekcje - kancelaria jest NIECZYNNA! 

 

 

 

Kontakt

Proboszcz:

ks. Ireneusz Węgrzynowicz

Wikariusz:

ks. Zbigniew Skowyra 

ks. 

Adres:
ul. Targowa 48, 05-120 Legionowo

telefon do ks. Zbigniewa:

22 774 44 64  

telefon do ks. proboszcza:

887 777 901

e-mail: milosierdziewlegionowie @ gmail.com

REGON: 040120546
NIP: 536-110-71-01

Numer konta bankowego: 

74 1240 6117 1111 0010 7439 8510

© 2017 Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed By ArcheR