• Miłosierdzie w Legionowie

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 marca 2024

 

W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których powinniśmy (wolność człowieka!) budować swoją moralność. W Wielkim Poście chcemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.

 

Dziękuję Wszystkim, którzy zechcieli skorzystać z nauczania ks. Marka Lemiecha w czasie naszych wielkopostnych rekolekcji i za wsparcie budowy świątyni w parafii pw. Matki Odkupiciela w Wielgolesie Brzezińskim.

 

Od dziś w naszej parafii będą posługiwać jako Szafarze Nadzwyczajni Komunii Świętej Panowie: Piotr Rybczyński i Piotr Skowroński.

 

Dziś w czasie celebracji i po Mszy Świętej o godz. 13.15 kolejne spotkanie formacyjne dla Rodziców i dzieci z klas III SP.

Za tydzień spotkanie Rodziców i dzieci z klas IV SP (Rocznica I Komunii Świętej) – w czasie i po Mszy Świętej o godz. 13.15. Zapraszamy.

 

W poniedziałek Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza po Mszy Świętej o godz. 18 na Adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (do godz. 20-20.30).

 

W piątki zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia i po Mszy Świętej o godz. 18.00 (dzieci). W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 śpiewamy Gorzkie Żale i rozważamy nauki pasyjne.

Istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego za uczestnictwo w tych nabożeństwach i za pobożne odmówienie w piątki (po przyjęciu Komunii Świętej) przed wizerunkiem Ukrzyżowanego Zbawiciela modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana…” - możemy go ofiarować za siebie lub lepiej - za zmarłych. Do jego uzyskania potrzebne są: pragnienie uzyskania odpustu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.

 

W piątek po Drodze Krzyżowej (po Mszy Świętej o godz. 18.00) spotkanie ministrantów.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca - będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie; po Mszy Świętej o godz. 18 kolejne nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa (zgoda na zmianę ks. b-pa Romualda Kamińskiego).

 

Przypominamy, że każdego dnia (dni powszednie) przed Mszą Świętą o godz. 7.00 i podczas Mszy wieczornych jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

 

W piątek przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Dziękujmy Panu Bogu za nasze babcie, mamy, żony, córki czy wnuczki. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem czy gestem i nie tylko w Dniu Kobiet!!!

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

* w poniedziałek - święto św. Kazimierza królewicza, gorliwego czciciela Eucharystii i Matki Bożej - bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka. W naszych modlitwach pamiętajmy o biskupie seniorze, a także o Panu Kazimierzu, naszym zakrystianinie.

 

Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów!

 

Zachęcamy do czytania: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela.

 

Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Misterium Męki Pańskiej do w Ołtarzewa w dniu 23 marca 2024 roku. Szczegóły na plakacie.

 

Pan Prezydent Legionowa zawiadamia, że zgodnie z Państwa prośbami i sugestiami zmieniono siedzibę Obwodowej Komisji Wyborczej nr 1. Osoby, które dotychczas głosowały w Powiatowym Zespole Szkół na Targowej, w najbliższych wyborach będą mogły oddać swój głos w Filii MOK przy Targowej.

 

Dziękuję (proboszcz) za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

 

Dziękujemy (kapłani) za wszelakie dobro, jakiego doświadczamy; prosimy o wsparcie, także modlitewne w naszym posługiwaniu dla Was. Kochani, żyjemy w ciekawych i niebezpiecznych czasach – ważne, by w naszych sercach nie gościła nienawiść, czy złorzeczenie – te emocje zamieńmy na modlitwę - choćby dziesiątek różańca czy Koronkę do Bożego miłosierdzia - przeciwstawienie złu może być skuteczne tylko przez nasze (moje i Twoje) nawrócenie i to, co kryje się pod hasłem: PRAWE ŻYCIE! Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc.

O Parafii

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w LegionowieParafię erygował kard. Józef Glemp 20 października 1984 roku z części parafii św. Jana Kantego w Legionowie, Wniebowzięcia NMP w Chotomowie i Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Pierwszą siedzibą parafii był dom bliźniaczy przy ul. Okrzei 5, własność ks. Tadeusza Adamusa, który w styczniu 1980 roku przekazał go do dyspozycji kurii metropolitalnej. Ks. prał. Stefan Piotrowski polecił ks. Lucjanowi Szcześniakowi, ówczesnemu wikariuszowi parafii św. Jana Kantego w Legionowie, utworzyć w tym domu ośrodek duszpasterski na potrzeby wiernych mieszkających „za torami kolejowymi”.

czytaj więcej...

Msze święte

Niedziela:  7.30, 9.00, 10.30 (intencje zbiorowe), 12.00 (z udziałem dzieci), 13.15 (II i IV Niedziela - CHRZTY), 18.00. 

W tygodniu: 7.00, [15.00 - tylko w piątki], 17.00, 18.00. 

UWAGA: Sobotnia Msza Święta o godz. 18.00 jest sprawowana jako Msza Wigilijna Niedzieli (Chwała, liturgia Słowa z Niedzieli, Wierzę...).

W piątki o godz. 15 - GODZINA MIŁOSIERDZIA: Droga Krzyżowa i Eucharystia (intencje zbiorowe, zwłaszcza modlitwa za zmarłych miesiąc po śmierci/pogrzebie) - kończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia na początku następnej Mszy Świętej o godz. 17.00 (wakacje: godz. 18.00) .

W dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia (wyjątek w piątek - informacja wyżej).

W październiku - po Mszy Świetej o godz. 17.00 RÓŻANIEC; Koronka po Mszy Świetej o godz. 18.00.

Uwagoa: Spowiadamy w czasie każdej Mszy Świetej - wyjątek - Msza Święta o godz. 7.00 - od godz. 6.35 do godz. 6.55. 

Msze Święte w dni powszednie od 24 czerwca do 24 sierpnia 2024: * Poniedziałek – Sobota o godz. 7.00 i 18.00; * W Piątki dodatkowo „Godzina Miłosierdzia” o godz. 15.00 (Droga Krzyżowa i Eucharystia). * Sakrament pokuty i pojednania (Spowiedź Święta) na 30 minut przed Mszą Świętą.

 

Kancelaria parafialna

JEST CZYNNA: 

* ks. Ireneusz - proboszcz:

Poniedziałek: godz. 18.30 -19.15

Czwartek: godz. 16.00 - 17.00;

* ks. Zbigniew:

Środa - godz. 16.00 - 17.00;

Sobota - godz. 8.30 - 10.00.

* ks. Zbigniew:

Wtorek: godz. 16.00 - 17.00. 

W piątki, w święta i uroczystości (kościelne i państwowe), gdy są w parfii rekolekcje - kancelaria jest NIECZYNNA! 

Od 24 czerwca do 28 września 2024 kancelaria parafialna będzie czynna: * Poniedziałek – Czwartek: w godz. 16.00 - 17.00; * W Piątki kancelaria jest NIECZYNNA!!! * Sobota – godz. 8.30 – 10.00.

 

 

 

Kontakt

Proboszcz:

ks. Ireneusz Węgrzynowicz

Wikariusz:

ks. Zbigniew Skowyra 

ks. 

Adres:
ul. Targowa 48, 05-120 Legionowo

telefon do ks. Zbigniewa:

22 774 44 64  

telefon do ks. proboszcza:

887 777 901

e-mail: milosierdziewlegionowie @ gmail.com

REGON: 040120546
NIP: 536-110-71-01

Numer konta bankowego: 

74 1240 6117 1111 0010 7439 8510

© 2017 Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed By ArcheR